Úzká spolupráce při tvorbě analýzy rizik

Úzká spolupráce při tvorbě analýzy rizik

24. 08. 2019
Díky provádění rozhovorů s klíčovými vlastníky aktiv provádíme klienta krok po kroku povinnými požadavky bez nutnosti znát problematiku bezpečnosti.

Zdravotnické zařízení, jehož informační systémy byly zařazeny mezi systémy základní služby zadalo provedení analýzy rizik u těchto systémů. U tohoto zdravotnického zařízení doposud nebyla prováděna žádná hodnocení rizik a nebyl zaveden žádný systém řízení bezpečnosti informací.

Se zdravotnickým zařízením jsme nejprve projednali cíle a okolnosti určení systémů základní služby. Následně byl upřesněn rozsah a způsob provedení analýzy rizik. Poté prošli naši konzultanti se zástupci zařízení možné hrozby a určili aktiva. K aktivům byli navrženi a projednáni vlastníci a domluveny rozhovory k ohodnocení aktiv. Současně konzultanti NGSS navrhli a projednali metodiku hodnocení rizik. Postupně jsme provedli rozhovory s vlastníky k ohodnocení aktiv a následně rozhovory k rizikům s určenými respondenty. Poté jsme zpracovali zprávu a se zástupci zařízení projednali varianty ošetření rizik. Na závěr jsme zpracovali prohlášení o aplikovatelnosti obsahující opatření a Plán zvládání rizik. Oba dokumenty vznikly v přímé spolupráci mezi námi a zdravotnickým zařízením.

Nechte nám na sebe kontakt a společně najdeme ideální řešení pro vaši bezpečnost

Jaromír Žák
Jaromír Žák
Ředitel
Jaromír se podílí na rozvoji a strategii našeho businessu a zodpovídá za kvalitu veškerých služeb.
Rychlý kontakt
Náš konzultant se vám ozve do 24 hodin od poptávky.
Individuální přístup
Poradíme vám s vaším problémem a najdeme pro vás ideální řešení na míru.
Náskok před konkurencí
Kromě toho, co vás zajímá, si vždy odnesete i něco navíc, abyste byli neustále krok před konkurencí.
NEXT GENERATION SECURITY SOLUTIONS s.r.o.
U Uranie 18, 170 00 Praha 7

IČ: 06291031
DIČ: CZ06291031

NGSS má zaveden systém řízení bezpečnosti informací dle normy ČSN ISO/IEC 27001:2014. Politika systému řízení bezpečnosti informací (ISMS) NGSS zde.
Etický kodex
Nevíte si rady?
Ozvěte se nám.