Zajistili jsme větší oddanost zaměstnanců k dodržování požadavků klienta

Zajistili jsme větší oddanost zaměstnanců k dodržování požadavků klienta

24. 08. 2019
Neoblíbené příručky a manuály, jak pracovat s informacemi a počítači zaměstnance nebaví. Dejte jim k tomu přidanou hodnotu ve formě interaktivního školení, jako náš klient.

Významnou roli při ochraně informací společnosti nesou jednotliví zaměstnanci. Právě oni zacházejí s osobními údaji klientů či partnerů a používají výpočetní techniku, tak jak je pro ně pohodlné a praktické. Při snaze, co nejvíce si zjednodušit práci, často přehlédnou vysoká rizika spojená s únikem dat.

Náš klient - úřad samosprávného celku si tuto hrozbu dobře uvědomuje a proto dbá na proškolení všech svých zaměstnanců. Je důležité všem vysvětlit základní návyky a interní pravidla bezpečné práce s výpočetní technikou a osobními údaji.

Po domluvě s úřadem jsme naplánovali sérii identických školení přímo v jeho prostorách. Postupně se tak mohli zúčastnit všichni zaměstnanci úřadu včetně zastupitelstva a rady. Připravili jsme veškeré školící materiály a témata přizpůsobili přímo problematice úřadu. V první části školení jsme probrali ochranu osobních údajů, doplnili aktuální trendy a novinky a zaměřili se na specifická opatření a postupy definována vnitřními předpisy úřadu. V druhé časti jsme se pak zaměřili na výpočetní techniku a všechny účastníky seznámili s jejím bezpečným užíváním. Jednotlivě jsme prošli a vysvětlili interní předpisy. Na závěr byla interaktivní část, kde si účastnící mohli například sami otestovat složitost vzorového hesla, naučili se jak si vytvořit spolehlivé a přesto zapamatovatelné heslo, viděli ukázku phishingových kampaní a díky množství dotazů dozvěděli vše, co je zajímá.

Díky školení, které jsme připravili individuálně pro klienta jsou jeho zaměstnanci edukováni mnohem lépe, vnímají důležitost a následky svých kroků. Sami chápou, co je nutné dodržovat a co jim může ulehčit práci. Interní příručky s pravidly či povinné e-learningy jsou nudná povinnost, která zaměstnance spíše otravuje. Prezenční školení zajistí jejich zájem o problematiku, větší pochopení pro nutná opatření a tím i větší připravenost celé organizace na budoucí nařízení či rizika.

Nechte nám na sebe kontakt a společně najdeme ideální řešení pro vaši bezpečnost

Jaromír Žák
Jaromír Žák
Ředitel
Jaromír se podílí na rozvoji a strategii našeho businessu a zodpovídá za kvalitu veškerých služeb.
Rychlý kontakt
Náš konzultant se vám ozve do 24 hodin od poptávky.
Individuální přístup
Poradíme vám s vaším problémem a najdeme pro vás ideální řešení na míru.
Náskok před konkurencí
Kromě toho, co vás zajímá, si vždy odnesete i něco navíc, abyste byli neustále krok před konkurencí.
NEXT GENERATION SECURITY SOLUTIONS s.r.o.
U Uranie 18, 170 00 Praha 7

IČ: 06291031
DIČ: CZ06291031

NGSS má zaveden systém řízení bezpečnosti informací dle normy ČSN ISO/IEC 27001:2014. Politika systému řízení bezpečnosti informací (ISMS) NGSS zde.
Etický kodex
Nevíte si rady?
Ozvěte se nám.