Firma s normou TISAX se stane důvěryhodným partnerem v automobilovém průmyslu

Firma s normou TISAX se stane důvěryhodným partnerem v automobilovém průmyslu

29. 04. 2022
Společnostem pomáháme splnit požadavky na systém řízení bezpečnosti informací a zavést normu TISAX, bez které se v automobilovém průmyslu neobejdou. Přečtěte si, jak při implementaci postupujeme a jak probíhá naše další spolupráce.

Proč se na nás firmy obracejí? 

Firmy nás oslovují s žádostí o implementaci a certifikaci systému řízení bezpečnosti informací podle normy TISAX, která je vyžadována v automobilovém průmyslu. Cílem je ochrana prototypů a veškerých informací o produktech, které automobilky svým dodavatelům sdělují. Společnosti, které vyrábí komponenty pro automobilový průmysl tak bez certifikace TISAX nezískají zakázky. 

 

Jak společnostem pomáháme se zavedením normy? 

Zavádění normy TISAX zahajujeme úvodní konzultací a školením, na kterém se zaměstnanci dozví podstatné informace související s problematikou řízení informační bezpečnosti a o nárocích na jeho zavedení. Poté začínáme s implementací systému řízení bezpečnosti informací (ISMS), která se skládá z následujících etap: 

 

  • Provedeme srovnávací analýzu aktuálního stavu systému zabezpečení informací vůči požadavkům potřebným pro získání certifikace TISAX. 
  • V rámci úzké spolupráce stanovíme postup implementace, její cíle a vypracujeme dokument Bezpečnostní politika informací. 
  • Vyhodnotíme rizika a přijmeme bezpečnostní opatření, která přehledně zdokumentujeme. 
  • Vybraná bezpečnostní opatření zavedeme včetně zpracování plánů kontinuity a upřesnění způsobu zabezpečení prostor.  
  • Za naší podpory provedeme interní audit a přezkoumáme stav systému řízení informační bezpečnosti. 
  • Následuje certifikace, kterou realizuje akreditovaný orgán. 

 

Chci normu TISAX

 

Délka zavádění se různí a odvíjí se od stavu organizace, požadované úrovně bezpečnosti informací, ale také od toho, zda byl v minulosti systém ISMS zaveden. V takovém případě se realizace TISAX zkracuje. Normu TISAX zavádíme vždy na míru a podle potřeb firmy. 

 

Jaké jsou konkrétní výsledky? 

Výsledkem není pouhé zavedení systému řízení bezpečnosti informací dle požadavků TISAX, ale také zlepšení stavu bezpečnosti a zachování konkurenceschopnosti v oblasti automobilového průmyslu. Následná certifikace, která plyne ze zavedení požadavků na TISAX, zajišťuje firmám zakázky od velkých automobilek a jejich přímých dodavatelů. 

 

Jak spolupráce se společnostmi pokračuje? 

Se společnostmi spolupracujeme při dalším rozvoji systému ISMS, a to zejména v rámci hodnocení rizik a vypracování návrhů bezpečnostních opatření, která by zjištěná rizika pokryla. Aktuální informační systémy prověřujeme penetračními testy nebo také poskytujeme poradenství k náležitostem řízení dodavatelských služeb v rámci ISMS. 

Nechte nám na sebe kontakt a společně najdeme ideální řešení pro vaši bezpečnost

Jaromír Žák
Jaromír Žák
Ředitel
Jaromír se podílí na rozvoji a strategii našeho businessu a zodpovídá za kvalitu veškerých služeb.
Rychlý kontakt
Náš konzultant se vám ozve do 24 hodin od poptávky.
Individuální přístup
Poradíme vám s vaším problémem a najdeme pro vás ideální řešení na míru.
Náskok před konkurencí
Kromě toho, co vás zajímá, si vždy odnesete i něco navíc, abyste byli neustále krok před konkurencí.
NEXT GENERATION SECURITY SOLUTIONS s.r.o.
U Uranie 18, 170 00 Praha 7

IČ: 06291031
DIČ: CZ06291031

NGSS má zaveden systém řízení bezpečnosti informací dle normy ČSN ISO/IEC 27001:2014. Politika systému řízení bezpečnosti informací (ISMS) NGSS zde.
Etický kodex
Nevíte si rady?
Ozvěte se nám.