Jaká jsou nejhorší hesla roku 2019?

Jaká jsou nejhorší hesla roku 2019?

Čím dál častěji se společnost potýká s nedostatečným zabezpečením a případným porušením dat. Podobné případy ovlivnily během letošního roku miliardy uživatelů internetu.

Není se čemu divit, že se čím dál intenzivněji mluví o nedostatečné kybernetické bezpečnosti jednotlivců i firem. S koncem roku 2019 byla zveřejněna nejhorší letošní hesla.

Nezávislí anonymní vědci společně s firmou NordPass sestavili seznam dvě stě nejoblíbenějších hesel, která unikla v průběhu roku 2019. Společnosti se podařilo shromáždit 500 milionů hesel a výsledky studie byly více než jen znepokojující. Lidé mají špatné návyky, hesla nevolí podle toho, jestli jsou bezpečná, ale aby byla snadněji zapamatovatelná. A sdílejí je napříč internetovými službami.

Velmi populární jsou kombinace čísel, která se snadno zapamatují. Tedy zpravidla 12345 či 111111 nebo 123321. Uživatelé také rádi používají řetězce písmen, které tvoří svislou či vodorovnou linii na klávesnici, tj. asdfghjkl, qazwsx nebo 1qaz2wsx. Heslo “password” je také velmi populární a mezi respondenty ho používalo 830 846 lidí.

Jakých pět nejoblíbenějších hesel se objevilo v žebříčku na předních příčkách?

1. 12345
2. 123456
3. 123456789
4. test1
5. password

Nejvíce znepokojivý je fakt, že společnost SplashData studie zveřejňuje několik posledních let a výsledky zůstávají totožné.

Víte zda vaši zaměstnanci používají bezpečná hesla a chrání tak firemní data?


Kontaktujte nás pro konzultaci zdarma

Víte, že máte v bezpečnosti co zlepšit, ale nevíte, kde začít?
Neohrožujte pověst vaší společnosti a poraďte se s námi.

Výhody

  1. Kontaktujeme vás do 24 hodin
  2. Vše s vámi projdeme na osobní schůzce
  3. Dozvíte se co vás zajímá a odnesete si něco navíc
  4. Náš přístup je individuální ke všem klientům, proto vám poradíme ideální řešení na míru
  5. Budete o krok dál než vaše konkurence