Interní zaměstnanci se mohou obracet na celý náš tým

Interní zaměstnanci se mohou obracet na celý náš tým

21. 12. 2021
Z důvodu platnosti GDPR musel náš klient zavést roli Pověřence pro ochranu osobních údajů, přestože k tomu neměl interní zdroje. Pomoc poskytujeme formou podpory pro jmenovaného zaměstnance.

Z důvodu platnosti GDPR musely některé organizace zavést roli Pověřence pro ochranu osobních údajů (neboli DPO). V mnoha případech byli jmenování zaměstnanci, kteří nebyli odborníky v této oblasti, přesto měli mnoho povinností vyplývajících z role.

V této situaci se ocitl i náš klient – úřad samosprávného celku, který jmenoval do role DPO pracovníka, který primárně vykonával jinou agendu. Pro tyto situace poskytujeme podporu pro jmenovaného interního zaměstnance.

Na základě informací od DPO a pozorování skutečného stavu byla provedena GAP analýza. Podle výsledků této analýzy jsme sestavili plán činností na rok, který byl upřesňován na čtvrtletí. Výchozími produkty naší činnosti byla analýza rizikovosti a nutnosti provést posouzení vlivu na ochranu osobních údajů u jednotlivých zpracování, balanční testy, posouzení vlivu na ochranu osobních údajů a provedení školení. Externí podpora DPO pomohla k větší ochotě a spolupráci ze strany zaměstnanců úřadu a také umožnila zavést další opatření zvyšující celkovou úroveň bezpečnosti informací v úřadu. Jmenovaný DPO má v zádech tým se širokými znalostmi, které jsou většího rozsahu, než by zvládla jedna osoba zastávající danou roli.

Nechte nám na sebe kontakt a společně najdeme ideální řešení pro vaši bezpečnost

Jaromír Žák
Jaromír Žák
Ředitel
Jaromír se podílí na rozvoji a strategii našeho businessu a zodpovídá za kvalitu veškerých služeb.
Rychlý kontakt
Náš konzultant se vám ozve do 24 hodin od poptávky.
Individuální přístup
Poradíme vám s vaším problémem a najdeme pro vás ideální řešení na míru.
Náskok před konkurencí
Kromě toho, co vás zajímá, si vždy odnesete i něco navíc, abyste byli neustále krok před konkurencí.
NEXT GENERATION SECURITY SOLUTIONS s.r.o.
U Uranie 18, 170 00 Praha 7

IČ: 06291031
DIČ: CZ06291031

NGSS má zaveden systém řízení bezpečnosti informací dle normy ČSN ISO/IEC 27001:2014. Politika systému řízení bezpečnosti informací (ISMS) NGSS zde.
Etický kodex
Nevíte si rady?
Ozvěte se nám.